Dünya Kupası F Grubu

Son şampiyon Almanya kayıpsız geçilen 2017 yılının moraliyle gruba başlayacak. Rusya’da Konfederasyon Kupası’nı kaldırarak adeta 1 yıl önceden prova yapan Panzerler turnuvanın favorisi. Elemelerde 10’da 10 yapan Almanya attığı 43 golle de Avrupa rekorunu kırdı. Tam bir turnuva takımı olan Almanya, Löw’ün liderliğinde yıldızlar karmasını çok iyi harmanlıyor. 18 kez katıldığı Dünya Kupalarında 8 final oynayıp 4 kez kupa kazandılar. Her biri dünya yıldızı kadroda Mesut Özil ve İlkay Gündoğan da yer alıyor. Almanya için özel Dünya Kupası Bonus kampanyaları için tıklayın.
 

Rivalo'da Dünya Kupası oranları
© Rivalo

 

Chicarito, Raul Jimenez, Peralta, Dos Santos gibi isimlerin yeraldığı Meksika tam 7 golcü barındırıyor kadrosunda. Son 6 Dünya Kupası’nda da yer alan Meksika hep aynı kaderi yaşadı. Grubu aşan Meksika son 16 turunda eve döndü. 2 kez kupaya ev sahipliği yapan Meksika kendi ülkesindeki turnuvalarda Çeyrek Final’e kadar gidebildi. 2014 Brezilya kadrosundan önemli sayıda oyuncu yine boy gösterecek. Birbirine alışkın ve uyumlu futbolcuların birlikteliği avantaj sağlayacaktır. 15 Dünya Kupası katılımı olan Meksika grubu lider bitiremezse 2. turda büyük olasılıkla Brezilya ile eşleşecek ve aynı kaderi yaşayacak gibi.
 

İsveç İtalya’yı eledi

İtalya’yı eleyip play-off sonucu Rusya biletini alan İsveç 12 yıl sonra Dünya sahnesine çıktı. Zlatan İbrahimoviç’i kadroya almayan İsveç turnuva boyunca bunun etkisini hissedecek. Yarışmacı kimliğiyle dikkat çeken İsveç hafife alındığında can yakacak bir ekip. Son örneği ise İtalya. Elemelerdeki maçların 7’sinde gol yemeyen İsveç inatçı savunmasıyla geçilmez kale gibi. Emil Forsberg takımın kilit anahtarı olacak. 11 kez finallere gelen İsveç 1958’de final gördü, 4 defa da yarı finale çıktı.
 

 

1986 yılından beri her Dünya Kupası’nda kendine yer açan Güney Kore 2002’de evinde 4. oldu. En büyük başarısı yarı final olan Güney Kore 9 kez Dünya Kupas oynadı. Rusya biletini mucize eseri alan Güney Kore Özbekistan ile golsüz berabere kalınca Suriye’nin eline mahkum oldu. Savaşın vurduğu Suriye İran’ı mağlup edememesi Kore’yi Rusya’ya getirdi. Grubun sonuncusu olması beklenen Güney Kore’de Swanseali Ki-Sung beyin görevi üstlenecek. Tottenham forması giyen Heung-Min Son ise gol silahı olacak. Farklı teklifler sunan Rivalo’ya giriş için yukarıdaki butona tıklayın.