Dünya Kupası H Grubu

Kadrosunda Szczesny, Piszczek, Błaszczykowski, Arkadiusz Milik gibi isimlerin yer aldığı Polonya’da en önemli ayak hiç şüphesiz Robert Lewandowski. 8. kez Dünya Kupası’nda ter dökecek Polonya tarihinde 2 yarı final gördü. Fifa sıralamasında 10. basamakta yer alan Polonya elemelerde Lewandowski ve Eriksen’in performanslarıyla 28 gol buldu. Savunma hattı zaman zaman düşen Polonya 14 gol yedi. İç saha performansıyla dikkat çeken Lewa ve arkadaşlarına taraftar desteği moral olacaktır. Bu arada Rivalo’ya giriş için yeşil butona tıklayın.
 

Rivalo H Grubu en iyi oranlar
© Rivalo

 

Fifa’nın 28. sırada yer alan Senegal tarihinin 2. Dünya Kupası’na katılıyor. İlk kez 2002’de yer alan Senegal gruptan çıkmış ama 2. turda Türkiye’ye elenmişti. Rusya yolunda grubunu lider bitiren Senegal 15 gol atıp sadece 5 kez avlandı. Moussa Sow, Mbaye Niang, Keita Balde, Ndiaye, Lamine Gassana gibi isimleri bünyesinde barındıran Senegal’in en değerli yıldızı Liverpoollu Sadio Mane. Orta alan zaaflarıyla dikkat çeken Senegal’in bu açıdan işi zor olacak.
 

James ve Kolombiya

Falcao, Muriel, Teofilo gibi gol silahlarıyla donanmış; James Rodriguez, Quintero, Moreno gibi orta saha beynine sahip; Zapata ve Espinosa’yla örülmüş savunmasının gerisine Davip Ospina gibi bir kaleci yerleştiren Kolombiya grubun favorilerinden. 2014 Dünya Kupası’nda Brezilya’ya Çeyrek Final’de elenirken akıllarda kalan tek şey James’in göz yaşları olmuştu. 6 kez fileleri sarsarak 2014’ün gol kralı olan James’e Real Madrid kapıları açılmıştı. Rusya’da da gözler Onun ve Falcao’nun üzerinde olacak. 2018’e son maçta aldıkları 1 puanla gelen Kolombiya elemelerden dersler çıkarmıştır diye umuyoruz.
 

 

Fifa sıralamasında 60. basamakta yer bulan Japonya 6. Dünya Kupası tecrübesini yaşayacak. Galatasaraylı Nagatomo, Yoshida, Hiroki Sakai, Hasebe, Keisuke Honda, Shinji Kagawa, Shinji Okazaki gibi isimlerin yer aldığı Japonya grubun en zayıf halkası görünümünde. 2014’e 1 puanla veda eden Samuraylar 2. ve 3. eleme gruplarında 18 maça çıktı. Uzun yolculukta 44 gol atıp, 7 gol yediler. Yoshida ve Kagawa gol beklentisinin olduğu isimler. Nagatomo’yu da ayrı bir gözle izleyeceğiz. Kolay Bonus veren siteler için ana sayfa göz atın.